قاصد1393

افشاگری و تحلیل و تبیین عملکرد گروهک تروریستی مجاهدین خلق

قاصد1393

افشاگری و تحلیل و تبیین عملکرد گروهک تروریستی مجاهدین خلق

این وبلاگ برآن است چهره واقعی این جریان تروریستی را درسرسپاری به قطب های استعماری جهان ، بطور شفاف به تصویر بکشد ... (مصطفی آزاد)

دوستان و مراجعین محترم وبلاگ ، قابل ذکر هست این وبلاگ درادامه وبلاگ ghased1393.mihanblog.com و به جهت تعطیلی سایت میهن بلاگ ایجاد گردید .

پیوندها

۱۶ مطلب در مهر ۱۴۰۰ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

رها شدگان از دوزخ رجوی ملعون، نوید دهندگان پایان عمر دجال روانی فرقه هستند.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی فراق، ورود فرقه به جامعه آلبانی فرصتی فراهم آورد تا اعضایی که سال‌ها از اختناق، جنایت و شکنجه‌های فرقه رجوی به ستوه آمده بودند اما به جهت شرایط سخت حاکم بر عراق جرأت رهایی خود را نداشتند، امکانی پیدا کرده و جان خویش را نجات دهند.

گروه پژوهش این رسانه، اسامی افرادی که در آلبانی از این فرقه جدا شدند را به شرح زیر منتشر می نماید.

لازم به توضیح است در تهیه این اسامی نهایت دقت به عمل آمده اما امکان خطا، تشابه اسمی یا افتادن از قلم وجود دارد.

۱- طیبه نوری

۲- گوهر صادقی

۳- زینب حسین نژاد

۴- فرشته نبئی

۵- سمیه مجیدی

۶- سمانه طریقت منفرد

۷- فائزه سعادت

 • مصطفی آزاد
 • ۰
 • ۰

احسان بیدی، عضو جداشده از فرقه رجوی که توسط پلیس آلبانی در بازداشت غیرقانونی بود، ظهر دیروز دوشنبه آزاد شد.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی فراق، بیدی از حدود یک سال پیش با حیله مزدوران فرقه رجوی در زندان های آلبانی گرفتار شده بود که سرانجام با تلاش سایر جداشده‌ها و افشاگری آن ها توانست بی گناهی خود را ثابت نموده و ظهر دیروز از زندان آزاد شود.

این عضو جدا شده در طول این مدت تحت فشار شدید لابی فرقه با دولت آلبانی بود و حتی از وی خواسته  بودند برگه هایی را علیه خودش امضا کند که وی زیر بار نرفته بود.

فرقه رجوی با دسیسه های گوناگون بنا داشت تا بیدی را از آلبانی اخراج نماید اما وقتی دید هیچ کاری نمی تواند انجام دهد در یک توطئه کثیف او را گرفتار پلیس آلبانی کرد.

گویا دولت ادی راما پس از افشاگری های چند سال اخیر، متوجه حیله گری و دسیسه های این گروه خطرناک در آلبانی شده است.

اقداماتی چون آزادی احسان بیدی و صدور کارت شهروندی برای تمام نجات یافته های آلبانی نوید بخش آگاهی دولتمردان این کشور از ماهیت فرقه تروریستی رجوی می باشد.

 • مصطفی آزاد
 • ۱
 • ۰

دشمنان ایران زمین معمولا گرگ‌هایی هستند در لباس میش که از پیروزی‌های جوانان این مرز و بوم به شدت دلهره دارند.

به گزارش فراق، آنها آرزو دارند که ایران در هر مسابقه یا آوردگاه بین المللی با شکست های پی در پی مواجه گردد تا زبان زهر آگین این وطن فروشان دراز شده و علیه مردم و منافع ایران سم پاشی نمایند.

یکی از این دشمنان ملت ایران، فردی به نام محمد قربانی، از مزدوران فرقه تروریستی رجوی است که خود را قهرمان اسبق کشتی آزاد ایران جا می زند.

وی متولد سوم اردیبهشت ۱۳۲۲ در تهران بوده و هم اکنون ۷۸ سال سن دارد.

محمد قربانی در مکتب کثیف رجوی دکترا گرفته و با دریافت چند هزار دلار حقوق ثابت ماهیانه، دستمزد مفت خوری و خیانت های خود را می گیرد.

قربانی به جهت وابستگی به گروهک نفاق و فرقه ملعون رجوی همواره تلاش کرده است که پیروزهای تیم ملی ایران را زیر سوال برده و صحنه را بر عکس جلوه دهد یعنی که پیروزی قهرمانان نام آور ایران زمین را نوعی شکست جلوه نماید. . . .

 • مصطفی آزاد
 • ۱
 • ۰

وزیر خارجه محترم آلبانی

خانم اولتا ژاچکا
با سلام
اینجانب جدا شده از فرقه رجوی محمدرضا گلی اسکاردی هستم و اکنون در کشور ایران زندگی می کنم. از قرار معلوم خانم و آقای حیرانی والدین آقای حسن حیرانی عضو جدا شده فرقه رجوی که اکنون به عنوان یک پناهجو در کشور آلبانی زندگی می کند، برای ملاقات با پسرشان از سفارت آلبانی در ترکیه ویزا دریافت نموده بودند اما متاسفانه فرقه رجوی خبر مجعول به اطلاع شما رساندند و ویزای خانواده آقای حیرانی را بلاک کرده اید.

در نتیجه جلوی ورود آنها را گرفتید و بار دیگر خباثت رجوی ها در پوش امنیتی مانع دیدار پدر و مادری دردمند شد. در حالی که خانواده آقای حیرانی مدتهای طولانی تلاش کردند و در این رابطه هزینه نموده تا بعد از 15 سال بتوانند فرزند خود را حتی برای یک روز هم شده در آغوش بگیرند . خیلی شرم آور است در حالی که فرقه رجوی به عنوان مهمان در خاک شما بسر می برد اما آنقدر در سازمان های امنیتی شما نفوذ کرده که با اخبار دروغین سازمانهای شما را تحت تاثیر قرار می دهند.

44ت

 • مصطفی آزاد
 • ۱
 • ۰

همانطور که خانواده های محترم اعضای گرفتار در اردوگاه گرهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در آلبانی مطلع هستند، از مدت ها قبل دولت آلبانی بر اساس شروط اعلام شده از جانب اتحادیه اروپا برای قبول عضویت این کشور، صدور کارت شناسایی برای تمامی خارجیان مقیم آلبانی که فاقد مدارک هویتی هستند در دستور کار قرار گرفت.

از حدود دو الی سه ماه قبل دولت آلبانی تلاش نمود تا در این خصوص برای ساکنان اردوگاه فرقه رجوی در آلبانی نیز اقدام به صدور کارت شناسایی نماید اما مدام با اعمال نفوذ سران این فرقه از طریق عناصر فاسد در دولت و کارشکنی های مختلف روبرو می شد.
سران سازمان مجاهدین خلق حتی مدعی شده بودند که در کارت های صادره باید عضویت در سازمان مجاهدین خلق نیز قید گردد. یعنی این که درست بر اساس سیستم برده داری نوین، صاحب برده ها هم در کارت های شناسایی مشخص باشد.

 • مصطفی آزاد
 • ۰
 • ۰

در دنیای پرهیاهو و آشفته که در آن ارزش های اسلامی به شدت رنگ باخته و قدرت و ثروت هدف نهایی جلوه داده می شود، افرادی جهت کسب شهرت و آوازه و ثروت نامشروع و بعضا در پاسخ به عقده حقارت درونی با اهداف فردی یا گروهی با شگردهای مختلف درصدد جذب مرید با روش های سازمانی و تعیین سرگروه و حلقه های ارتباطی می باشند و در این راه از هیچ ادعایی گزاف و دروغ پردازی بزرگ مثل داشتن کرامت، داشتن اسرار و رموز هستی، کشف اسرار، تسلط بر علوم غریبه، دانستن خواص حروف و اعداد و جداول ابایی نداشته و با خواب سازی و با استفاده از سخنوری و سوءاستفاده از قدرت بیان برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کنند.

از تفسیر به رای قرآن و منابع مذهبی تا بدعت در مناسک دینی، از صدور فتواهای بی اساس تا ادعای شفاعت گناهان و شفای امراض صعب العلاج، از نفوذ در NGOها با وعده کمک های مادی و دستگیری معنوی و انتقال حس شخصیت کاذب به مریدان مانند دادن ماموریت خاص به هر مرید و ارضای نفسانیات و اداره آنچه که مقصودشان است در بسیاری مواقع به تشکیل شبکه های فساد اخلاقی، باندهای توزیع مواد مخدر و ایجاد گروه های ضد اجتماعی و تسویه حساب های شخصی و گروهی اقدام نموده اند.

گاهی نیز با سازماندهی اعضاء در شبکه های سیاسی، امنیتی برای ایجاد اغتشاش و انجام عملیات خرابکارانه در کشور با هدایت و حمایت دشمنان نظام فعالیت می کنند. مبنای شرعیت را با تشخیص خودشان می گذارند و از رجوع به مراجع تقلید جهت کسب تکالیف دینی دوری می کنند.

ذکر این نکته ضروری می باشد که ریشه خرافات در نادانی و کم خردی بشر در شناخت خود و حقایق عالم است و در کلام معصوم داریم: «من عرف نفسه فقد عرف ربه». وقتی گرایش های متعالی انسان هدایت نشود و با توهم تلقین گردد خرافات پدید می آید. در این افراد خرافه جایگزین یک حقیقت گمشده در زندگی گشته است که همان معنویت می باشد که توسط خالق هستی در خلقت اشرف مخلوقات «انسان» به عنوان خلیفه الله به ودیعه نهاده است.

دعوت جوانان تحت عناوین کلاسهای رزمی، جلسات عرفانی، مذهبی، فرهنگی و… به دلیل جذب این عناوین است. در حالی که در این جلسات به مرور زمان شرکت کنندگان را به لاقیدی دعوت می کنند که در این بین به تفکر آموزه های پرزرق و برق معروف به عرفان های نوپدید مدرن بپردازند.

برخی از فرقه های عرفانی کاذب فعال در ایران

۱– سای بابا
بنیانگذار این مکتب، «باگوان شری ساتیای بابا» یا «سو آمی ساتیا سای بابا» بود. وی در سن چهارده سالگی مدعی شد از سوی خداوند برای هدایت همه آدمیان برگزیده شده است سپس ادعای خدایی کرده است. از آنجا که نماز مهمترین عامل ذکر الهی است و نماز و ذکر قرین یکدیگرند، اما نزد سای بابا نماز و شریعت وحیانی و الهی جایگاهی ندارد. او تصوری روشن از خدا ندارد: گاهی قائل به حلول است، گاهی قائل به پانتئیسم یا همه خدایی و گاه خدا را از سنخ انرژی می داند، اما خدایی که قرآن و اسلام به شریعت معرفی کرده است هیچکدام از اینها نیست. او ۱۱سال زودتر از پیش‌بینی خود، طعم مرگ را چشید تا یک خدای دروغین دیگر رسوا شود.

۲– رام الله
رهبر این آیین در ایران شخصی به نام «پیمان الهی» است. وی ادعا داشت از غیب خبر دارد و بر تمام علوم باطنی تسلط دارد و در عین ناباوری مریدان در خرداد سال ۸۶ در حین دستگیری به جای ناپدید شدن، از دیوار حیاط همسایه فرار کرد. این دستگیری فرصتی شد تا چهره ی پوشالی اش آشکار شود. وی چندین بار به دلیل ترویج عقاید خرافی و انحرافی و فریب مردم ـ به ویژه جوانان ـ به همراه گروهی از اطرافیانش بازداشت شده است.

۳– اوشو
اوشو در سال ۱۹۳۱ میلادی در روستای کوچک «کوچ وادا» کشور هند به دنیا آمد و در سال ۱۹۹۰ در سن ۵۹ سالگی از دنیا رفت. اوشو در ایالت اوریگان آمریکا، شهری به نام راجینش پورام را به عنوان مرکز آیین خود قرار داد، اما به دلیل فسادهای اخلاقی و جنسی بی حد و حصر اوشو و مریدانش ، در سال ۱۹۸۶ از آمریکا اخراج شد. اوشو دو جلد کتاب به نام تعلیمات تانترا (عرفان سکس) دارد و تنها راه تکامل و تعالی را گذر از سکس آزاد میداند. اصل دیگر از اصول او اصل طغیان است که اوج آن را در شیطان گرایی می توان دید! اوشو با نگاهی تحقیرآمیز به مفهوم خانواده می گوید: آنچه انسان را اسیر کرده است خانواده است.

اوشو

۴– اکنکار
پائول توئیچیل، رهبر و بنیانگذار این طریقه بود که بسیاری از تعالیمش تنها متکی بر تلقینات توهم آمیز و رویایی از حضور استاد زنده اک در پشت همه درها و صداهاست. از تبعات عضویت در این فرقه، پشیمانی زودرسی است که اعضا را با پوچی روبرو کرده و در اثر فشارهای ناشی از این موضوع، برخی از آنها دست به خودکشی زده و پیروان این مکتب مدعی اند که از طریق رویا بینی، خود را تا مقام « همکار خداوند » ارتقا می دهند و معتقدند پیامبران و کلیه مذاهب و ادیان، دروغی بیش نیستند! . . .. ...

 • مصطفی آزاد
 • ۱
 • ۰

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی فراق، ذبیح اله خدائیان سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری ظهر امروز خود با اصحاب رسانه ضمن اشاره به حکم دادگاه سرکردگان فرقه رجوی که سال گذشته در تهران برگزار شد، اظهار داشت: استحضار دارید که اقدامات منافقین چه اقدامات تروریستی که در داخل شهرهای ایران داشتند و بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم بی گناه از جمله مسئولان وقت را به شهادت رساندند و چه جنایات آنها در دوران جنگ تحمیلی و بعد از آن از یک بعد دارای جنبه کیفری است و جنبه عمومی دارد و نیازی به شکایت نیست و مدعی العموم در این خصوص صلاحیت تعقیب را دارد.

خداییان ادامه داد: بعد دیگر اقدامات آنها جنبه مدنی دارد، هرکسی از اقدامات فرقه رجوی دچار آسیب شده است، می تواند طرح دعوی کند و مطالبات جبران خسارات کند.

25

وی تصریح کرد: دادگاه حکم پرونده شاکیان را صادر کرده است و سرکرده فرقه رجوی به پرداخت حدود ۷۶۶۰ میلیارد تومان در حق آسیب دیدگان و کسانی که خسارت مادی و معنوی به آن‌ها وارد شده محکوم شده است و حکم پرونده لازم الاجراست.

ذبیح اله خداییان گفت: در این پرونده جمعی از جداشدگان از این فرقه بیش از ۴۰ نفر و تعدادی از مردم که دچار آسیب شدند طرح دعوا کردند.

وی افزود: دادگاه مراتب را از طریق وزارت امور خارجه به وزارت دادگستری کشورهایی که این فرقه در آن‌ها فعالیت می‌کند به این فرقه ابلاغ کرده اند.

 • مصطفی آزاد
 • ۱
 • ۰
اینکه فرقه تروریستی مجاهدین تحت حمایت عربستان سعودی قرار گرفتند، نه ناشی از توانمندی این گروه، بلکه ناشی از توهمات ولیعهد تازه به دوران رسیده و بی تجربه عربستان سعودی در ضربه به ایران بود که این اتفاق را برای آنان رقم زد.

دو روز پیش خبرگزاری فرانسه به نقل از یک دیپلمات خارجی در عربستان از توافق ریاض و تهران بر سر بازگشایی کنسولگری‌ها و اعلام عادی‌سازی روابط بین دو کشور طی چند هفته آینده خبر داد.

«فیصل بن فرحان بن عبدالله آل سعود» وزیر خارجه عربستان سعودی هفته پیش در سخنانی گفته بود که دور چهارم این مذاکرات پایان سپتامبر گذشته انجام شد. وی ابراز امیدواری کرد که رایزنی‌های جاری بین عربستان و ایران «پایه و اساس رسیدگی به مسائل بین دو کشور باشد.»

از طرفی، «حسین امیر عبداللهیان» وزیر خارجه ایران نیز گفت که مذاکرات بین دو کشور «در مسیر درست خود قرار دارد و به نتایج  و توافقی دست یافته‌ایم، اما هنوز به مذاکرات بیشتری نیاز داریم.»

دیپلمات خارجی حاضر در ریاض افزود: «دو طرف احتمالا در دور جدید مذاکرات خود که ممکن است ظرف چند روز آینده برگزار شود، این توافق را نهایی کنند.»

هفته پیش هم «رابرت مالی» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران گفته بود که از اعلام ریاض مبنی بر انجام مذاکرات مستقیم با دولت جدید ایران استقبال می‎کند.

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران ابراز امیدواری کرد که این گفت‌وگوها به کاهش تنش‌ها و رفع نگرانی‌های بلندمدت منطقه‌ای کمک کند.

سکوت رسانه ای و سانسور اخبار مذاکرات ایران و عربستان برای عادیسازی روابط از یک سو و عکس العمل غیر مستقیم و البته از سر استیصال مجاهدین تحت عنوان «کنفرانس مطبوعاتی نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا، افشای به کارگیری پهباد در منطقه توسط ایران» از سوی دیگر از جمله اقدامات سران بدنام و فاسد این فرقه  بشمار می رود.

حال به سال ۱۳۹۵ برگردیم.  زمانیکه اخراج مجاهدین از خاک عراق تکمیل گردید و رهبران بدنام و فاسد این گروه بدنبال حامی مالی جدیدی برای این فرقه صاحب مرده می گشتند، تا دوران جدیدی در عرصه مزدوری و خیانت به مردم ایران را آغاز کند.

اینکه فرقه رجوی تحت حمایت عربستان سعودی قرار گرفتند، نه ناشی از توانمندی این گروه، بلکه ناشی از  توهمات ولیعهد تازه به دوران رسیده و بی تجربه عربستان سعودی در ضربه به ایران بود که این اتفاق را برای آنان رقم زد.

گردهمایی سالانه مجاهدین، در شهر بورژه در حومه پاریس، در تیرماه ۱۳۹۵ بیش از هر چیز دیگری تحت تاثیر حضور و سخنان ترکی الفیصل، رئیس پیشین سازمان اطلاعات و امنیت عربستان سعودی قرار گرفت  و در واقع برگ برنده  مریم رجوی برای شاخ و شانه کشیدن به مردم ایران بعد از سقوط و مرگ صدام حسین به حساب می آمد. تا نشان دهد تحت حمایت عربستان سعودی می تواند به جایی برسد.

اوایل سال ۱۳۹۶ بود که «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان در گفتگو با یک شبکه عربی داخلی لب به یاوه گویی علیه جمهوی  اسلامی ایران گشود. وی در سخنانی عجیب که حاکی از روحیه جنگ طلبانه رژیم سعودی بود، مدعی شد: «نبرد را به داخل مرزهای ایران می کشانیم»!

بدین ترتیب بن سلمان با اظهارات خود ثابت کرد که عربستان سعودی یکی از عوامل اصلی پشت پرده اقدامات تروریستی علیه مرزبانان جمهوری اسلامی ایران در مناطق مرزی است.

این فرقه نیز در داخل کشور همچنان از حمایت برخوردار است.

اکنون ۵ سال از آن تاریخ می گذرد. ولی هرگز خواب های پنبه دانه ای پادشاه سعودی و ایادی تروریست و مزدور آنان تعبیر نشد. و بیش از گذشته در چاه هایی که برای دیگران کندند خود گرفتار شدند.

اگر امروز عربستان سعودی پای میز مذاکره با ایران نشسته است نه از موقع قدرت بلکه از موضع ضعف و ناتوانی و ناامید شدن از ایادی مزدوری مثل مجاهدین و دیگر گروههای تروریستی است که میلیون های دلار از پولهای مردم این  کشور را صرف آنان کرد.

 

 • نویسنده : سعید پارسا
 • مصطفی آزاد
 • ۱
 • ۰
رجوی جنایتکار زمانکیه هنوز در ارتش صدام حضور داشت می گفت: «جمهوری اسلامی ایران روی دو پای جنگ و سرکوب سوار است که هرکدام را از دست بدهد «سرنگون» خواهد شد! اما ایران صلح کرد و جنگ هم تمام شد تنها کسی که سرنگون شد صدام بود و تنها کسی هم که از خاک عراق بیرون انداخته شد رجوی بود.
 

مانور های نظامی اخیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران نزدیک مرزهای مشترک ایران – ارمنستان و آذربایجان نشان می دهد که تهدید اسرائیلی ها و دیگر گروههای تروریستی در مرزهای شمالغربی کشورمان نیازمند پاسخ قاطع دیپلماتیک و در صورت نیاز نظامی است.

اما در این میان چیزی که جالب توجه میکند جست و خیز گروه تروریستی و رانده شده فرقه تروریستی مجاهدین است.

سایت رسمی این گروهک در تاریخ یازدهم شهریور در مطلبی تحت عنوان « گرد و خاک مرزی برای پوشاندن کدام خطر؟» سعی کرد شرایط و تحولات در مرزهای شمالغرب کشور را با فرهنگ خاص فرقه تجزیه و تحلیل نموده و آنرا در قالب استراتژی های تولید شده توسط رهبر فرقه به خورد مخاطبانش بدهد.

آنچه که در پس این نوشتار رخ می نماید بازنشخوار همان ارجیف با برخی تغییرات توسط قلم به مزدان رجوی است که خنگی و کودنی را از رهبر کوتوله شان به ارث برده اند.

در ابتدای این مطلب آمده است «مجاهدین چهار دهه قبل، در آنالیز ماهیت و ساختار (جمهوی اسلامی) به این نتیجه رسید که این رژیم برای تحمیل خود به دنیای معاصر ناگزیر از حرکت کردن بر روی دو پا می‌باشد. این دو پا تعادل این نظام را حفظ می‌کند و آن را قادر به ادامهٔ حیات می‌سازد: سرکوب در داخل ایران، و صدور بحران به خارج از مرزها یعنی تروریسم . . . »

در ادامه مطلب نیز می نویسد: «لشگرکشی‌ها و گرد و خاک‌های مرزی این رژیم در شمال غربی ایران را نیز باید از این . . . خاستگاه دید که به‌دنبال برون‌رفتی برای رژیم از بحرانهای داخلی و مشخصاً بحران سرنگونی است. که برای سرپوش گذاشتن بر وضعیت وخیم و شرایط انفجاری جامعه مورد استفاده قرار می‌گیرد. (ایران) به‌دنبال آن است تا نگاهها را از درون به بیرون منحرف نماید.»

رجوی زمانکیه هنوز در ارتش صدام حضور داشت می گفت:  «جمهوری اسلامی  ایران روی دو پای جنگ و سرکوب سوار است که هرکدام را از دست بدهد «سرنگون» خواهد شد!

اما ایران صلح کرد و جنگ هم تمام شد تنها کسی که سرنگون شد صدام بود و تنها کسی هم که از خاک عراق بیرون انداخته شد رجوی بود.

این مردک ابله که صرفا به امید صدام به ایران خط و نشان می کشید بخوبی می دانست تحلیل های زمان جنگش  صرفا برای نگه داشتن اعضا در خاک عراق بوده  و هیچ سنخیتی با دنیای واقعی ندارد.

لذا در تحلیل شرایط مرز ایران و آذربایجان هم با رندی تمام  بجای کلمه «جنگ» در استراتژی خود اینبار از واژه «تروریسم»  استفاده کرد، تا هم حرف جدیدی برای وادار کردن اعضا برای ماندن در تشکیلات داشته باشد. و هم گاف زمان جنگ خود در تحلیل هایش را بپوشاند مبنی بر اینکه از اول هم منظور رهبر مجاهدین از جنگ همان تروریسم بود!

طبعا فرقه رجوی از هرگونه ناامنی در مرزهای شمالغرب کشورمان استقبال می کنند تا شرایط حضورشان در این مناطق اینبار تحت حمایت اسرائیل در قالب قعالیت های اطلاعاتی و یا عملیاتی همراه با دیگر گروههای تروریستی مثل داعش و یا جبهه النصره سوریه فراهم شود.

گفتنی است «نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی شامگاه جمعه (به وقت تهران – اول مهر) با «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید دیدار کرد. منابع خبری پیش از این دیدار اعلام کرده بودند که بنت قصد دارد در این دیدار راهبرد خود برای مقابله با ایران را با بایدن به اشتراک بگذارد. . . .

 • مصطفی آزاد
 • ۱
 • ۰

ابوالحسن بنی صدر، اولین رئیس جمهور ایران که پس از عزل از فرماندهی کل قوا و ریاست جمهوری از کشور فرار کرده بود ، در سن ۸۸ سالگی در فرانسه به درک واصل شد.

به گزارش فراق، بنی‌صدر اولین رئیس‌جمهور تاریخ ایران بود که سال۶۰ به‌ دلیل همکاری با فرقه مسعود رجوی و کارشکنی‌هایش در دفاع مقدس با رأی مجلس شورای اسلامی به عدم کفایت وی، از ریاست ‌جمهوری عزل شد.

وی در پوشش زنانه به‌ همراه مسعود رجوی سرکرده فرقه تروریستی رجوی به فرانسه گریخت و مورد استقبال برخی سران وابسته به رژیم پهلوی قرار گرفت.

بنی‌صدر در فرانسه به‌ همراه رجوی شورای ملی مقاومت را تأسیس کرد اما بعد از چندی از این شورا جدا شد و طلاق دخترش(فیروزه) را از رجوی گرفت.

بنی‌صدر در فرانسه به‌همراه رجوی شورای ملی مقاومت را تأسیس کرد اما بعد از چندی از این شورا جدا شد و طلاق دخترش(فیروزه) را از رجوی گرفت.
بنی‌صدر چگونه تحت نفوذ سیا قرار گرفت؟
به نوشته پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی، دولت آمریکا برای نفوذ در ارکان نظام جمهوری اسلامی و سوءاستفاده از جایگاه برخی عناصر داخلی در جهت اهداف خود، با این عناصر همکاری مخفیانه‌ای داشت اما با فاش شدن خیانت‌های افراد نفوذی، چهره واقعی آمریکا نیز هویدا شد.
ابوالحسن بنی‌صدر یکی از افرادی است که به خاطر عملکرد موذیانه، از همان ابتدا مورد توجه سازمان سیا قرار گرفت و به سرعت خود را در زمین بازی آمریکا قرار داد. به طوری که در اسناد لانه جاسوسی، برای بنی‌صدر کد رمز در نظر گرفته شد. . . . . .

 • مصطفی آزاد